Datingsite kopieert gegevens Facebookprofielen
Een nieuwe datingsite heeft een miljoen profielen van Facebook gebruikt om te laten zien hoe slecht het op Facebook is gesteld met de privacy. De twee eigenaren van 'Lovely-Faces.com' hebben bekend de gegevens van willekeurige openbare profiel gekopieerd te hebben voor hun eigen site. Op de datingsite,
die vrijdag vanwege dit feit offline was, kunnen gebruikers zoeken op namen en termen om zo de geschikte partner te vinden. Wanneer ze op één van de zoekresultaten klikken, worden ze vervolgens doorverwezen naar een overeenstemmend profiel op Facebook. De twee mannen hebben namen, locaties en foto's overgenomen van de profielen. Facebook heeft laten weten hier niet blij mee te zijn en heeft inmiddels juridische stappen ondernomen.
Gerelateerde artikelen
Leuk krijg je opeens allemaal leuke reacties op je facebook !
allemaal bagger die sites


Gelukkig mis ik dus niks.

Easy Going Men , Funny Men, Mild Men
------------------
Als ik naar die site ga, zijn bovenstaande kreten het eerste wat me opvalt.
Nou, alle 3 de types bevallen me wel - ik denk dus nog maar eens uitgebreider daar te gaan kijken. Whoehahahaha.
@ledi: Heb je niet liever "Wild Men"?

@FliptheSwitch: goed idee; ik zal kijken of die typering er ook bij is.

@ledi: Nodig je ons wel uit voor de trouwerij he!

als de mensen van facebook nou eens stoppen met "juridische stappen zetten" en eens wat meer focussen op de beveileging van hun site/database... zou dat meer uithalen...

@Mamsie: tja, dat hangt van de bruidegom af. Misschien wil die dat niet.

@ledi: Nou, dat wordt nog even zoeken dan!

tsja kheb me zelf even opgezocht..maar ik kan mezelf niet vinden

klopt trouwens geen klote van..als je zoekt op man..dan krijg je ook vrouwen er tussen zitten
Laatste edit 06-02-2011 23:01
welke beveiliging op facebook?

kojak: goeie vraag, als ze zo gemakkelijk profielen kunnen lichten .

Ligt waarschijnlijk niet aan de beveiliging van Facebook hoor..ik neem aan dat ze gewoon gegevens kopieerden, net als jij, ik en ieder ander dat kan doen.
Alleen hun deden dat geautomatiseerd. Het is dus aan de mensen zelf om hun profiel af te schermen, of openbaar te maken waardoor iedereen info er vanaf kan halen en kan bekijken.
Gewoon je privacy instellingen op facebook even door lopen en er valt niets te stelen.
Laat alleen maar weer eens zien hoe mensen met hun eigen gegevens omgaan.
Ik heb nog nooit iets met mijn werkelijke naam aangemaakt. Ben me bewust van het gebrek aan privacy sinds 1995.

Dit kan ook echt alleen omdat er zelfs bij een 'volledig' voor-de-niet-vrienden-zichtbare afgesloten profiel er alsnog een fotootje en naam bij staat. Toch jammerlijk. Vraag me overigens af hoe dat bij andere sociale netwerksites zit, weet iemand dat?
Laat die makers van facebook dit liever opvatten als teken dat ze hun site beter moeten beveiligen, i.p.v. juridische stappen te ondernemen.
Ok, als ik het goed begrijp gaat het hier dus over openbare profielen. Dit wil volgens mij zeggen dat de gebruiker zelf zijn profiel te grabbel gooit niet?
mijns inziens is het met hyves niet veel beter gesteld en ook daar ligt het er aan hoe je zelf je beveiliging instelt, als het open is kan je via de krabbels hele conversaties volgen. je kan natuurlijk de rechtermuis funtie uitschakelen om foto's te kunnen kopieren maar dan zijn er nog steeds ander mogelijkheden.
Laatste edit 07-02-2011 07:16
Handig heb je in eens een aantal dates zonder dat je weet waarom of er moeite voor hoeft te doen

@Wimmeke68: en tot voor kort was er zelfs een mogelijkheid om de originele foto te downloaden zelfs als iemand dat niet had ingesteld of als jij en/of de eigenaar geen goldmember was...
het wordt steeds gekker met die netwerksites

Geen Facebook, geen zorgen

.
@Tom-Servo: Ligt aan de gebruiker, niet aan de makers
@MPlugge: Ja, en dan ook alleen de naam die jij wilt vrijgeven. In mijn geval is het mijn voornaam en de foto is dusdanig klein dat je geen idee hebt wie het is.
Henze: Voor een beetje handige Harrie kan dat nog steeds zag ik net
@Horsie112: En jij begrijpt het.
Ik vind Facebook wel een leuke site opzich, veel en veel beter dan hyves in ieder geval.
Van mij mogen ze het hele hyves offline gooien
@ledi: het is tuurlijk net wat je leuk vind

krijg je extra vrienden, is het weer niet goed


A-HA...nu weet ik waarom ik zoveel vriendenverzoeken kreeg en berichtjes of ik met hun wou (pay)daten


De site heeft alleen Facebook profielen met een 'pasfoto-foto' gebruikt. Hmm... misschien toch maar weer anonieme afbeeldingen gaan gebruiken?
kojak: Vroeger kwam ik er nog wel eens
Laatste edit 07-02-2011 15:54
Tsja... als je alles op facebook gaat lopen zetten dan vraag je om problemen. Hetzelfde geld voor hyves. Ik heb al die troep afgemeld. Ik heb alleen nog een facebook met mijn naam en 1 fototje omdat mn vriendin dat wilde. Verder zal je er niks op vinden
De profielen waren openbaar..

Stel je voor dat je profiel net bij de verkeerde categorie gezet wordt.............

klopt niet helemaal, het is een kunstenaars duo, lovely faces was dan wel een kritische kijk op facebook, maar tegelijkertijd ook een kunstuiting.
Om hier te kunnen reageren moet je lid zijn.
Meld je
nu aan.
Login via: