Wat doe je als je bekneld raakt en zeker weet dat er niemand in de buurt is om je te helpen? Een houthakker uit Colorado zag zijn zakmes als enige uitweg.
De 61-jarige John Hutt was in afgelegen gebied aan het werk, toen hij door een ongelukje met zijn voet vast kwam te zitten onder de oplegger van zijn vrachtwagen. Hij kon niet bij zijn mobiele telefoon, want die lag in de truck. Hij schreeuwde om hulp, maar na een half uur realiseerde hij zich dat de kans klein was dat iemand hem zou vinden.
Hij gebruikte zijn zakmes van bijna 8 centimeter lang om zijn schoen weg te snijden rond zijn voet. "Toen ik zag hoe ernstig de situatie was, ben ik begonnen mijn tenen af te snijden. Het deed verschrikkelijk pijn. Steeds als ik een stukje had gesneden, moest ik even bijkomen."
Na vijf tenen te hebben afgesneden, bond de houthakker de wond af met een T-shirt, en reed naar de bewoonde wereld. Zijn tenen werden nog gevonden, maar in het ziekenhuis werd geconstateerd dat ze zodanig waren verbrijzeld, dat ze niet meer konden worden aangezet.
Hutt zegt overigens geen moment gedacht te hebben aan het verhaal van bergbeklimmer Aron Ralston, die in 2003 met z'n arm bekneld raakte onder een rots. Ralston sneed toen zijn arm af. Dat verhaal werd wereldberoemd en er is zelfs een film over gemaakt: '127 hours'

? Maar als dit mij was overkomen, kon het ook anders gebeurd zijn. Wat als ik mn mobiele telefoon in mn zak had inplaats van in de truck, had ik gewoon kunnen bellen. En wat als ik bij de bijl kon komen, kon ik gewoon even dreunen op de oplegger en dan hoor je keihard geluid, maar wel weinig kans dat iemand je in een afgelegen gebied gaat horen. En wat als ik niet alleen was maar met een collega kon ik gewoon even zeggen dat ie de mobiele telefoon even kon halen uit de truck en om hulp bellen. En wat als ik lucifers bij me had, gewoon even een boom in brand steken en dan zien de mensen gewoon rook in de lucht dan denken ze misschien dat er hulp is gaan ze even naar je toe en dan blijkt het dat je in nood bent (maar welke houthakker zou lucifers bij zich hebben om bomen in brand te steken terwijl ik juist bomen nodig heb, dus zou ik niet verwachten dat je toch even lucifers kon meenemen

Oudgediende
