De gouden helm van Cotofenesti is terecht, bevestigen bronnen aan RTV Drenthe. De helm en drie gouden armbanden werden vorig jaar in de vroege ochtend van 25 januari gestolen uit het Drents Museum.
Foto

Het Roemeense ministerie van Buitenlandse Zaken meldt dat de gestolen objecten uit het Drents Museum zijn teruggevonden.
Het Openbaar Ministerie houdt vanmiddag om 14.00 uur een persmoment in het Drents Museum waarin de laatste ontwikkelingen in het onderzoek naar de Roemeense kunstschatten worden toegelicht. Verdere details over de vondst van de gestolen schatten zijn op dit moment nog niet bekend. De persbijeenkomst in het Drents Museum is vanmiddag rechtstreeks te volgen op radio, tv en via de website van RTV Drenthe.

De gouden helm van Cotofenesti en drie gouden armbanden waren onderdeel van de tentoonstelling Dacia - Rijk van Goud en Zilver, die vorig jaar te zien was in het Drents Museum in Assen. Een paar dagen voordat de kunstschatten zouden terugkeren naar het Nationaal Historische Museum in Boekarest, braken drie mannen in bij een achteringang van het museum in Assen. Met een explosief forceerden ze een deur, drongen ze het museum binnen en in een paar minuten stonden ze buiten met de vier Roemeense schatten.
In de maanden na de roof werden verschillende mensen opgepakt. De zaak wordt in april inhoudelijk behandeld in de rechtbank in Assen. De drie verdachten van de roof zijn Jan B., Douglas Chesley W. en Berhard Z.