De Britse reclamewaakhond ASA heeft Inditex, het moederbedrijf achter winkelketen ZARA, een waarschuwing gegeven omdat modellen in de reclames te dun ogen.
De winkelketen mag van de afbeeldingen van twee modellen waarop ze er “ongezond dun” uitzien niet meer gebruiken in het Verenigd Koninkrijk.
De ophef ontstond nadat er een klacht was binnen gekomen over een aantal foto’s die de keten gebruikt op haar website en app. Volgens de winkelketen hebben zij zich altijd gehouden aan de Britse richtlijnen voor het inhuren van modellen in hun campagnes.
Zo hebben de modellen volgens hen een medische verklaring overhandigd waarin staat dat ze in goede gezondheid verkeren en niet lijden aan een eetstoornis.
Op een van de foto’s poseert een model in een oversized, wit uitgesneden blouse met haar hand in haar broekzak. Volgens de ASA steekt haar sleutelbeen opvallend uit, en zorgt de combinatie van haar houding en de wijde kleding ervoor dat ze erg mager oogt.
Een andere afbeelding toont een model in een witte jurk met spaghettibandjes. Ook zij komt volgens de reclamewaakhond zeer slank over. Door haar pose lijkt haar lichaam uit verhouding, aldus de ASA. Net als bij het eerste model was haar sleutelbeen nadrukkelijk zichtbaar, vond de toezichthouder.
Volgens Inditex zijn de foto’s niet bewerkt om de modellen dunner te laten lijken, alleen aan het licht en kleur zouden aanpassingen zijn gedaan. Ondertussen zijn de foto’s verwijderd van de website en app.