Een ontevreden klant heeft een bar in brand gestoken in het Spaanse Andalusië, omdat hij geen ketchup en mayonaise kreeg bij zijn broodje. De dader, die gewond raakte, werd al snel opgepakt door de Spaanse politie.
Het incident vond woensdagavond plaats rond 19.15 uur in bar Las Postas, gelegen in Los Palacios y Villafranca. Een vijftiger had op het terras van de bar een ‘montadito’, een belegd broodje, besteld en vroeg om mayonaise. Toen de serveerster hem moest teleurstellen met de mededeling dat de bar geen ketchup of mayonaise aanbood, ontstond er een korte discussie.
De serveerster legde uit dat de bar de broodjes niet zelf bereidt, maar enkel verkoopt en geen bijgerechten of sauzen serveert. Ook omdat de bar voornamelijk ontbijt, koffie en drankjes aanbiedt. Dit antwoord maakte de klant zichtbaar boos. Hij verliet de zaak en ging naar een nabijgelegen tankstation, vergezeld door zijn zoon en een collega, om even later terug te keren met een waterfles gevuld met benzine.
Bij terugkomst in de bar vroeg de man opnieuw naar saus. Toen hij opnieuw te horen kreeg dat er geen ketchup of mayonaise was, overgoot hij de bar met benzine en stak hij het gebouw in brand, waarna hij op de vlucht sloeg.
Op bewakingsbeelden is te zien dat de vlammen meteen oplaaiden, waardoor de zaak zware schade opliep. Klanten in de bar, van wie sommige minderjarig waren, renden in paniek naar buiten om zichzelf in veiligheid te brengen.
De man wist niet ver te komen. Hij liep brandwonden op aan zijn arm en werd achtervolgd door enkele obers en klanten. Agenten van de Spaanse Guardia Civil konden hem enkele minuten later oppakken. Lokale media melden dat de dader een strafblad heeft.
De eigenaar van de bar reageerde tegenover lokale media vol ongeloof. „Als er een ruzie of probleem is, kunnen er in het heetst van de strijd dingen gebeuren. Maar een zaak in brand steken omdat er geen mayonaise of ketchup is, vind ik ongelooflijk. Ik kan het niet begrijpen, hoe vaak ik er ook over nadenk”, aldus José Antonio Caballero.
Volgens de eigenaar zat de bar op het moment van het incident bijna vol klanten. Er vielen geen gewonden, naast de dader. Een van de serveersters moest wel behandeld worden voor een paniekaanval.
Caballero schat de schade tussen de 7000 en 9000 euro. Na de hele nacht bezig te zijn geweest met het vervangen van machines en het opruimen, kon Las Postas de volgende dag weer open.