Dat beeld staat er al dus waarvoor moet je nog een procedure starten om het goeggekeurd te krijgen? je koopt het en betaald klaar, ik ga toch ook geen boodschappen bij de supermarkt halen en zeg tegen de cassiere stuur de rekening maar op en mijn familie zal een procedure starten of alle goederen wel naar wens zijn en dan volgt de betaling
@jero: Dus ze laten eerst een beeld plaatsen voor een tentoonstelling en na veel positieve reacties vragen ze de kunstenaar of hij het beeld wilt verkopen die stemt in en stuurt een offerte en daarna moet het goedgekeurd worden. Is het niet logischer om eerst met de gemeente raad af te spreken hoeveel dat ding maximaal mag kosten en daarna gaat onderhandelen met de kunstenaar en als er een deal is dat je die man gelijk uitbetaald?
Ik heb trouwens helemaal geen zin om belasting te moeten betalen voor een 'kunstwerk'. Ik wil zelf kunnen bepalen of ik 'kunst' koop of niet. Degenen die een 'kunstwerk' op een openbare plek willen neerzetten, gaan maar met de pet rond. Er zijn belangrijkere dingen die ik moet kopen en betalen.
@Heusdenaar: Nee, dat is niet handig. De gemeenteraadsvergaderingen zijn openbaar. De verkoper weet dan dus gelijk wat het maximale is wat hij zonder problemen kan vragen. Als hij eerst minder wilde vragen, dan wordt het ineens duurder ten koste van de belasting betaler. Nu is dit ook onhandig. De gemeente mag een offerte aanvragen en bij die aanvraag had de gemeente de procedure moeten uitleggen met een tijdsplanning waarin staat wanneer naar verwachting welke stappen ondernomen worden. De ondernemer kan dan gelijk aan geven of hij het eens is met de te volgen procedure of niet. Indien er vertraging optreed dient de gemeente de verkoper zsm. op de hoogte te stellen.